Nové publikace

Prosincové číslo Mezinárodní katolické revue Communio

Úzkost je jedním z převládajících rysů naší současnosti. Nové číslo Communia se snaží nad tímto fenoménem zamýšlet z nejrůznějších, nejen teologických perspektiv.

2. ledna 2024

SALVE věnované otázkám spjatým s postavením LGBTQ+

Prosincové číslo revue SALVE odpovídá na potřebu hlubší diskuse nad otázkami spjatými s postavením LGBTQ+ osob v rámci katolické církve a klade si za cíl pojednat tuto problematiku na úrovni aktuální teologické akademické rozpravy. Editory tohoto čísla jsou náš doktorand Tomáš Sixta a náš absolvent Matěj Jirsa.

19. prosince 2023

Listopadové číslo Mezinárodní katolické revue Communio

Listopadové číslo Mezinárodní katolické revue Communio je věnováno kněžství.

1. prosince 2023

Nové číslo Mezinárodní katolické revue Communio

Nové číslo Mezinárodní katolické revue Communio je věnováno tělu.

1. prosince 2023

Nové číslo AUC Theologica na téma: Animal Ethics

Nové číslo časopisu AUC Theologica na téma "Animal Ethics" vzniklo ve spolupráci se zahraničními členy naší redakční rady, profesory Martinem M. Lintnerem and Michaelem Rosenbergerem. Časopis je k dispozici ke stažení.

28. listopadu 2023

Kniha rozhovorů Marka Šmída s arcibiskupem Janem Graubnerem

Vychází kniha Bůh má smysl pro humor. Knižní rozhovory s pražským arcibiskupem a českým primasem vznikaly na jaře a v létě roku 2023 v Arcibiskupském paláci na Hradčanech.

3. listopadu 2023

Sv. Ambrož: O pokání. Přel. David Vopřada, úvod Karolína Štauberová

Komentovaný překlad pojednání De paenitentia (O pokání) od milánského biskupa svatého Ambrože Z latiny přeložil doc. David Vopřada, Dr. Autorkou komentáře a úvodní studie je naše doktorandka Mgr. ThLic. Karolína Štauberová.

18. října 2023

Číslo revue Salve věnované penězům. Editor: doc. David Vopřada

V těchto dnech vychází číslo revue Salve, které je věnované tématu peněz a které vzniklo péčí doc. Davida Vopřady z Katedry systematické a pastorální teologie. Cílem čísla je poskytnout podklady k promýšlení správného vztahu církve i jednotlivých věřících ke „světu peněz“.

30. září 2023

Magie kresby | Italská kresba vrcholné renesance a manýrismu

Publikace Zdeňka Kazlepky a Martina Zlatohlávka vychází jako katalog výstavy v prostorách Arcibiskupského zámku v Kroměříži.

28. června 2023

Kolektivní monografie: Ženy ve středověku (přístupná online)

Kolektivní monografie našich pedagogů a jejich zahraničních kolegů se věnuje tématu společenských a kulturních rolí ženy ve vrcholném středověku na území středověkých států českého, polského a uherského. V odkazu najdete volně dostupnou elektronickou verzi publikace.

22. května 2023