Nové publikace

19. prosince 2023

Cílem čísla je odpovědět na potřebu hlubší diskuse nad otázkami spjatými s postavením LGBTQ+ osob v rámci katolické církve a pojednat tuto problematiku na úrovni aktuální teologické akademické rozpravy. Primárním záměrem tedy není zopakovat fráze o potřebě začlenění, nediskriminace a milosrdného pastoračního přijetí LGBTQ+ osob v církevních společenstvích – což už by snad mělo být v církvi samozřejmostí –, ale pokusit se o fundovanější teologické uchopení tématu. Číslo přináší odborné texty s relevantní argumentací k jednotlivým otázkám, čímž se snaží posunout a obohatit domácí diskusi o nové možnosti vnímání problému, a to z pohledu biblického, systematického i prakticko-dialogického. Obrazový doprovod čísla tvoří fotografie významné české fotografky Libuše Jarcovjákové.

Revue Salve je možné zakoupit zde.