26. září 2023

Platforma doktorského studia nabízí semináře pro doktorandy. emináře jsou navržené s cílem podporovat Vaši činnost v rámci doktorátu.

1. Welcome Day pro nové Ph.D. studující – pokud jste se v minulém roce nestihli přihlásit na akci, na níž vítáme nové doktorandky a doktorandy, máte opět tu možnost. Dostavit se mohou i ti, kteří si stále nejsou jisti svými právy a povinnostmi a podporou, kterou jim může univerzita nabídnout. Akce se koná v pondělí 2. 10. od 16:00 v Kampusu Hybernská, kde se v tento den odpoledne pořádá také Zahájení akademického roku, kterého se můžete po skončení Welcome Day také zúčastnit. Nabídnout můžeme také variantu Welcome Day v anglickém jazyce, konající se 3. 10. od 14:00 také v Kampusu Hybernská (akce Zahájení akademického oku se v tento den nepořádá). Podrobnosti a přihlášení pro českou akci: zde, pro anglickou: zde.

2.  Angličtina akademického světa – chcete-li vystupovat sebevědomě s vhodnou slovní zásobou a frázemi na akademické půdě či konferenci, zúčastněte se webináře s rodilým mluvčím, oblíbeným lektorem Jasonem Hwangem. Seminář se koná 19. 10., od 15:00 online v angličtině. Podrobnosti a přihlášení: zde.

3. Jak na vědecký článek: Efekt(i)vní úvod – první z cyklu čtyř seminářů, který má za cíl pomoct se psaním akademických textů. V říjnu se seminář zaměří na tvorbu úvodu. Seminář se uskuteční 26. 10. od 14:00 v Zelené posluchárně (Celetná 20) v angličtině s rodilou mluvčí Eleanor Lurring. Podrobnosti a přihlášení: zde.

4. Proofreading akademických textů v angličtině a češtině – také v tomto akademickém roce nabízíme individuální službu proofreading Vašich akademických textů. Průběžně vypisujeme nové termíny během celého roku. Informace o přihlášení pro český proofreading: zde, pro anglický: zde.