25. září 2023

Semestrální stipendia Nadace Hermanna a Else Schnabel na Universität Hamburg v letním semestru 2023/2024

• Stipendium za účelem přípravy závěrečné práce.

• Partnerská Universität Hamburg nabízí v rámci meziuniverzitní dohody studentům a doktorandům z Univerzity Karlovy stipendijní pobyty na letní semestr akademického roku 2023/2024.

• Stipendia budou udělována na základě ujednání mezi Universität Hamburg a Nadací Hermanna a Else Schnabel.

• Stipendium bude činit 930,- EUR měsíčně.

• Stipendia jsou určena pro studenty bakalářského, magisterského a doktorského studia za účelem přípravy bakalářské, magisterské nebo dizertační práce.

Pro letní semestr 2023/2024 má UK k dispozici 5-7 stipendií.

• Studenti o nahrají všechny dokumenty do online aplikace v termínu do 25. 9. 2023.

• Další informace na webu Charles Abroad.

Pořebné dokumenty (studenti bakalářekého a magisterského cyklu)

• CV (German or English language)

• Covering letter (German or English language)

• Study plan

• 2 Recommendation letters by a CU faculty member (German or English)

• Confirmed transcript of study results for the entire studies at the university, average of study results

Pořebné dokumenty (doktorandi)

• CV (German or English language)

• Completed Academic visitor application

• Covering letter (German or English language)

• Summary of the dissertation topic (German or English)

• Recommendation letters by a CU faculty member (German or English)

• Confirmation of admission to doctoral studies

• Confirmed transcript of study results from previous studies, average of study results

• Certificate/confirmation of German or English language proficiency – level B2 (Language exam certificate or confirmation from the language department)

• Preliminary promise of admission by a teacher from a partner university

Zájemci kontaktujte zahraniční oddělení.