4. dubna 2023

Mezinárodní etické kolokvium nominováno na Cenu Domu zahraniční spolupráce

Mezinárodní etické kolokvium, které proběhlo na naší fakultě, bylo nominováno na Cenu Domu zahraniční spolupráce v kategorii internacionalizace. Kolokvium se uskutečnilo v květnu 2022 a bylo věnováno témata asistovaného suicidia a souvisejícám etickám otázkám. Důležitou součástí kolokvia byly prezentace a diskuse disertačních projektů v oblasti teologické etiky a bioetiky, na nichž aktuálně pracují doktorandi a doktorandky na univerzitách ve Vídni a v Praze. Slavnostní vyhlášení proběhlo 24. 3. 2022 v pražském Slovanském domě. Slavnostní večer, na který byli pozváni všichni nominovaní, za naši fakultu dr. Petr Štica, zahájil úvodním slovem ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš. Projev přednesl ředitel DZS Michal Uhl.

Všech 36 nominovananých projektů je představeno v nové publikaci. Další informace lze nalézt na stránkách Domu zahraniční spolupráce.