19. dubna 2023

Stipendia pro studenty a doktorandy v akademickém roce 2023/2024

Stipendia pro studenty a doktorandy v akademickém roce 2023/2024 v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce na partnerských univerzitách v Německu a ve Švýcarsku

Podobně jako v uplynulých letech nabízí partnerské univerzity UK několik stipendijních pobytů na akademický rok 2023/2024 pro studenty a doktorandy v rámci meziuniverzitní spolupráce.

Seznam předpokládaných nabízených míst:

Goethe Universität Frankfurt am Main

• 2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia (ZS nebo LS 2023/2024) - 300 EUR měsíčně

Universität des Saarlandes

• 1 semestrální stipendium pro doktorandy - 1000 EUR měs.(možné vyjet na několik týdnů – max. 3 měsíce v období květen–prosinec 2023)

Universität Leipzig

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia – 400 EUR měsíčně(ZS nebo LS 2023/2024)

Universität Heidelberg

• 2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia – 700 EUR měsíčně (délka 5 měsíců včetně kurzu němčiny před začátkem semestru) (ZS nebo LS 2023/2024)

Universität Hamburg

• 4 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského studia a doktorandy – 850 EUR měsíčně (pouze na ZS 2023/2024) - stipendium uděluje nadace Hermanna und Else Schnabel na podporu česko-německých vztahů – není určeno pro studenty Farmacie

Universität Bonn

• 1 jednoměsíční stipendium pro doktorandy – 1200 EUR měsíčně (možné vyjet do konce kalendářního roku 2023)

Universität Basel

• 2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského a magisterského studia a pro doktorandy - 1500 CHF měsíčně (ZS nebo LS 2023/2024)

Podklady k žádosti o stipendium pro studenty (bakalářské a magisterské studium):

• strukturovaný životopis v němčině

• studijní záměr (motivační dopis) v němčině

• studijní plán https://cuni.cz/UK-3055.html

• doporučující dopis vysokoškolského pedagoga UK v němčině, popř. angličtině (pouze u Universität Hamburg 2 doporučující dopisy)

• potvrzení o stupni znalosti němčiny (certifikát o složení jazykové zkoušky nebo potvrzení z katedry jazyků na fakultě) – min. úroveň B1+

• potvrzený výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ, studijní průměr

Podklady k žádosti o stipendium pro doktorandy

• strukturovaný životopis (v němčině nebo angličtině)

• vyplněný formulář Academic visitor application  https://cuni.cz/UK-3055.html

• studijní záměr (motivační dopis) v němčině nebo v angličtině

• shrnutí tématu dizertační práce (v němčině nebo angličtině)

• doporučující dopis vysokoškolského pedagoga UK (v němčině, popř. angličtině) (pouze u Universität Hamburg 2 doporučující dopisy)

• potvrzení o přijetí do doktorského studia

• potvrzený výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ, studijní průměr

• potvrzení o stupni znalosti němčiny nebo angličtiny (certifikát o složení jazykové zkoušky nebo potvrzení z katedry jazyků na fakultě) – úroveň B2

• předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity

Veškeré dokumenty studenti nahrají do online aplikace v termínu do 19. 4. 2023.