21. září 2021

Nabídka semestrálních pobytů pro studenty a doktorandy

Nabídka semestrálních pobytů pro studenty a doktorandy v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce na partnerských univerzitách v Německu na LS 2021/2022

podobně jako v uplynulých letech nabízí naše partnerské univerzity několik stipendijních pobytů na LS 2021/2022 pro studenty a doktorandy v rámci meziuniverzitní spolupráce.

Seznam předpokládaných nabízených míst:

Goethe Universitu Frankfurt am Main

• 2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia - 300 EUR měsíčně

Universitt des Saarlandes

• 2 semestrální stipendium pro studenty bakalářského nebo magisterského studia - 850 EUR měsíčně

• 1 semestrální stipendium pro doktorandy - 1000 EUR měsíčně, (možné vyjet na několik týdnů - max. 3 měsíce v období leden -prosinec 2022)

Universität Hamburg

• 9 semestrálních stipendií pro studenty vyšších ročníků magisterského studia a doktorandy - 850 EUR měsíčně

Nutné předložit 2 doporučující dopisy od vysokoškolských pedagogů z UK v AJ nebo Nj

Heinrich Heine Universität Düsseldorf

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského a magisterského studia - 861 EUR měsíčně (není určeno pro doktorandy)

Nutné předložit předběžný příslib přijetí od pedagoga z HHU Düsseldorf

Podklady k žádosti o stipendium pro studenty (bakalářské a magisterské studium)

• strukturovaný životopis (v němčině nebo v angličtině)

• studijní záměr (motivační dopis) v němčině

• konkrétní studijní plán

• doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK v němčině, popř. angličtině (Universitk Hamburg požaduje 2 doporučující dopisy)

• potvrzení o stupni znalosti němčiny (certifikát o složení jazykové zkoušky, potvrzení z jazykové školy či katedry jazyků na fakultě) - min. úroveň B1+

• potvrzený výpis studijních výsledků v angličtině, studijní průměr

• předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity (pouze u HHU Důsseldorf)

Podklady k žádosti o stipendium pro doktorandy

• strukturovaný životopis (v němčině nebo angličtině)

• vyliněný formulář Academic visitor application https://cuni.cz/UK-3055.html

• studijní záměr (motivační dopis) v němčině nebo v angličtině

• shrnutí tématu dizertační práce (v němčině nebo angličtině)

• doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK (v němčině, popř. angličtině) (Universität Hamburg požaduje 2 doporučující dopisy)

• potvrzení o přijetí do doktorského studia, kopie dodatku k magisterskému diplomu (v AJ), celkový studijní průměr za magisterské studium

• potvrzení o stupni znalosti němčiny nebo angličtiny (certifikát o složení jazykové zkoušky, potvrzení z jazykové školy či katedry jazyků na fakultě)

• předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity

Veškeré dokumenty studenti nahrají do online aplikace v termínu do 6. 10. 2021. Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení na RUK je 13. 10. 2021.

Vzhledem k trvající situaci kolem pandemie COVID-19 opět umožňujeme, aby si každý student zvolil navíc jednu univerzitu jako náhradní řešení. V případě, že pro studenty jiná univerzita, než jejich první volba, nepřichází v úvahu, měli by počítat s tím, že na ní nemusí být volné místo.