0.

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv MŠMT pro akademický rok 2023/2024

• Nabídka stipendijních pobytů v zahraničí pro studenty a akademické pracovníky Univerzity Karlovy na základě rozpisu kvót mezinárodních smluv MŠMT.

• Obecné informace k rozpisu kvót naleznete zde:

• Nabídka stipendií není specifikována na konkrétní vysoké školy v zahraničí.

• Předpokládá se, že si uchazeči sami vyhledají kontakty, o které mají zájem. Doporučuje se, aby v době podání přihlášky už měli uchazeči navázán kontakt s příslušným pracovištěm v zahraničí.

• Stipendia jsou určena pro řádné studenty Univerzity Karlovy. Vybraní uchazeči by jimi tudíž měli zůstat i během svého stipendijního pobytu v zahraničí.

• Zájemci musí předložit následující doklady:

1. Přihlášku potvrzenou fakultou (Návrh na vyslání/Žádost o přiznání stipendia)

2. Studijní záměr

3. Studijní průměr

• Vzhledem k zavedení elektronické evidence podání Návrhu na vyslání si uchazeči příslušný formulář vyplní elektronicky na uvedené internetové stránce: http://aia-databaze.zahranici-stipendium.cz/modules/aia/

• Termíny odevzdání příhlášek:

• Do 15. 11: Egypt, Severní Makedonie, Švédsko, Slovinsko, Chorvatsko, Čína

• Do 15. 12. 2023: Slovensko

• V případě většího počtu uchazečů proběhne fakultní výběrové řízení

• Vyplněné přihlášky a další doklady se stanoveným pořadím studentů zasílá fakulta na Rektorát UK – Odbor zahraničních vztahů do níže uvedených termínů (prostřednictvím ESS – elektronicky).

• U letních škol do Chorvatska, Slovinska a Švédska neproplácí MŠMT cestovné. Počet míst pro UK na stipendijní pobyty naleznete v této tabulce, pokud v kolonce UK Praha rozkliknete jednotlivé země: na stránkách DZS