0.

Nabídka semestrálních pobytů pro studenty a doktorandy v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce na partnerských univerzitách v Německu na LS 2022/2023

podobně jako v uplynulých letech nabízí naše partnerské univerzity několik stipendijních pobytů na LS 2022/2023 pro studenty a doktorandy v rámci meziuniverzitní spolupráce.

Seznam předpokládaných nabízených míst:

Goethe Universität Frankfurt am Main

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia - 300 EUR měsíčně

Universität des Saarlandes

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského nebo magisterského studia - 850 EUR měsíčně

• 1 semestrální stipendium pro doktorandy - 1000 EUR měs. (možné vyjet na několik týdnů – max. 3 měsíce v období leden – prosinec 2022)

Universität Leipzig

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia – 400 EUR měsíčně

Universität Hamburg

• 5 semestrálních stipendií pro studenty vyšších ročníků magisterského studia a doktorandy – 850 EUR měsíčně

• 2 doporučující dopisy od vysokoškolských pedagogů z UK v AJ nebo NJ

• Stipendium uděluje nadace Hermanna a Else Schnabel na podporu česko-německých vztahů – není určeno pro studenty Farmacie

Heinrich Heine Universität Düsseldorf

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského a magisterského studia – 934 EUR měsíčně (není určeno pro doktorandy)

Podklady k žádosti o stipendium pro studenty (bakalářské a magisterské studium)

• strukturovaný životopis v němčině

• studijní záměr (motivační dopis) v němčině

• konkrétní studijní plán https://cuni.cz/UK-3055.html

• doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK v němčině, popř. angličtině    (Universität Hamburg požaduje 2 doporučující dopisy)

• potvrzení o stupni znalosti němčiny (certifikát o složení jazykové zkoušky, potvrzení z jazykové školy či katedry jazyků na fakultě) – min. úroveň B1+

• potvrzený výpis studijních výsledků v angličtině, studijní průměr

• písemné potvrzení od školitele z HHU Düsseldorf, že je ochotný se o studenta postarat v průběhu pobytu (pouze pro HHU Düsseldorf)

Podklady k žádosti o stipendium pro doktorandy

• strukturovaný životopis (v němčině nebo angličtině)

• vyplněný formulář Academic visitor application  https://cuni.cz/UK-3055.html

• studijní záměr (motivační dopis) v němčině nebo v angličtině

• shrnutí tématu dizertační práce (v němčině nebo angličtině)

• doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK (v němčině, popř. angličtině)

• (Universität Hamburg požaduje 2 doporučující dopisy)

• potvrzení o přijetí do doktorského studia, kopie dodatku k magisterskému diplomu

• (v AJ), celkový studijní průměr za magisterské studium

• potvrzení o stupni znalosti němčiny nebo angličtiny (certifikát o složení jazykové zkoušky, potvrzení z jazykové školy či katedry jazyků na fakultě)

• předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity

Veškeré dokumenty studenti nahrají do online aplikace v termínu do 30. 9. 2022. Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení na RUK je 10. 10. 2022.

Prozatím nadále umožňujeme, aby si studenti zvolili navíc jednu univerzitu jako náhradní řešení.