22. prosince 2021

Nabídka měsíčních stipendijních pobytů na Universität Wien

Nabídka měsíčních stipendijních pobytů v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce pro doktorandy a post-doktorandy na Universität Wien v roce 2022 (polovina dubna - po velikonocích – prosinec 2022)

Fakulta byla požádána o nominaci kandidátů na stipendijní pobyty, které nabízí partnerská Univerzita Vídeň.

Jedná se o 4 jednoměsíční stipendia pro mladé vědce (tj. PhD studenty a post-doc pracovníky).

Výše stipendia činí 1.000 €. Nástup u těchto pobytů je možný od poloviny dubna (po velikonocích) – prosinec 2022.

Ubytování si vybraní kandidáti musí zajistit sami.Zájemci si musí předem dojednat svůj výzkumný pobyt s vídeňským akademickým partnerem (supervisorem), kterého lze nalézt na: http://www.univie.ac.at/organisation.

Uchazeč se partnerovi představí a přiloží stručný životopis a popis plánovaného výzkumného pobytu.

Uvede, že pokud bude Univerzitou Karlovou nominován, obdrží od Univerzity Vídeň měsíční stipendium.

Zájemce si rovněž předem dojedná termín případného pobytu. Vědecký partner vystaví příslib přijetí (acceptance letter of a supervisor), který zájemce předloží společně s následujícími dokumenty v anglickém jazyce:

• Application form

• Strukturovaný životopis

• Seznam publikací

• Stručná bibliografie vztahující se k výzkumnému tématu

• Podrobný popis výzkumného pobytu a jeho cíle

• Doporučující dopis z UK a studijní průměr z předešlého studia

• Předběžný příslib přijetí od vídeňského pedagoga (acceptance letter of a supervisor)

Podrobnosti naleznou uchazeči v dokumentu Research grants 2022 for young researchers within the partnership-agreement with the University of Vienna .

Termín odevzdání přihlášky na zahraniční oddělení KTF UK je 17. 1. 2022.